psp gal02 f01
psp gal02 f02

Aktualności KP PSP OLKUSZ

informacje, wydarzenia, interwencje

10.04.2018 Ratowanie życia nieprzytomnego mężczyzny z zatrzymanym krążeniem

Ratowanie życia nieprzytomnego mężczyzny z zatrzymanym krążeniem

 

   10 kwietnia 2018 roku o godzinie 11.55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Olkuszu wpłynęło zgłoszenie z Dyspozytorni Medycznej, dotyczące zabezpieczenia lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratowniczego w Wolbromiu w pobliżu ul. 1-go maja 100.

Dyżurny Operacyjny powiatu zadysponował zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolbromiu oraz zadzwonił do Dyspozytorni Medycznej w celu doprecyzowania informacji w jakim celu będzie lądował śmigłowiec LPR. Ustalił, że na terenie Fabryki Taśm Transporterowych w Wolbromiu jeden z pracowników stracił przytomność i doszło do zatrzymania krążenia, a Karetka Pogotowia dotrze na miejsce zdarzenia za około 25 minut. Po uzyskaniu tej wiadomości Dyżurny natychmiast zadysponował drugi zastęp z JRG Wolbromdo poszkodowanego mężczyzny.

      Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca ustalił, że mężczyźnie pomocy udziela dwóch pracowników zakładu. Działania ratowników PSP polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez: sprawdzenie funkcji życiowych i prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED. Po użyciu defibrylatora przywrócono mężczyźnie krążenie i oddech. W trakcie prowadzonej resuscytacji na miejsce przybyli członkowie Zespół Ratownictwa Medycznego LPR, którzy wspólnie z ratownikami ze straży pożarnej kontynuowali działania związane utrzymaniem funkcji życiowych. Następnie pod nadzorem zespołu medycznego LPR poszkodowanego przetransportowano samochodem pożarniczym do śmigłowca.

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.