11 Kwi 2020

Działania zastępów PSP i OSP powiatu olkuskiego związanych z koronawirusem

W dniu 26 marca na prośbę Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu zastęp OSP Gorenice realizował działanie związane z dostarczeniem żywności dla dwóch osób objętych kwarantanną domową w miejscowości Niesułowice.

W dniu 28 marca wytypowane jednostki OSP z powiatu olkuskiego (Wolbrom, Bukowno Miasto, Zawada, Klucze, Stare Bukowno, Bolesław, Trzyciąż) jeździły po terenie powiatu rozgłaszając komunikat głosowy odnośnie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem. Również 4 kwietnia wytypowane jednostki OSP z powiatu olkuskiego (Wolbrom, Bukowno Bór, Zawada, Klucze, Ryczówek, Bolesław, Michałówka) jeździły po terenie powiatu rozgłaszając komunikat głosowy odnośnie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem.

9 kwietnia wytypowane jednostki OSP z gminy Wolbrom (Jeżówka, Domaniewice, Strzegowa, Zasępiec) w związku z zagrożeniem koronawirusem na prośbę Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dostarczały żywność dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych nie objętych kwarantanną na terenie gminy Wolbrom. W tym samym czasie zastępy OSP gminy Bukowno (Bukowno Miasto, Stare Bukowno, Bukowno Bór) dostarczały maseczki ochronne do mieszkańców gminy Bukowno.

Również 9 kwietnia strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Olkuszu na prośbę Dyrekcji Nowego Szpitala w Olkuszu rozłożyli w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego namiot pneumatyczny, który w razie potrzeby będzie służył do przeprowadzania przez personel medyczny placówki wstępnej oceny klinicznej pacjentów potencjalnie zarażonych koronawirusem.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Maciora
Zdjęcia: mł. bryg. Michał Polak
Piotr Biernacki: UMiG Wolbrom