30 Lis 2017

Otwarcie Sali Edukacyjnej "Ognik"

W dniu dzisiejszym 30.11.2017r. o godzinie 11.00 w budynku Komendy Powiatowej PSP w Olkuszu w ramach programu „Bezpieczna +” nastąpiło uroczyste otwarcie Sali Edukacyjnej „OGNIK”.

W uroczystości uczestniczyli nadbrygadier Stanisław Nowak – Małopolski Komendant Wojewódzki PSP, mł. bryg. Michał Polak – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu, Pani Lidia Gadek – Poseł na Sejm RP, Pan Jacek Osuch – Poseł na Sejm RP, funkcjonariusze KP PSP  w Olkuszu.

Podczas otwarcia przeprowadzono pierwsze zajęcia pokazowe dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu.

W ramach programu przeszkoleni strażacy  prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Rolą strażaków jest wytłumaczenie dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem),  jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar.