psp gal02 f01
psp gal02 f02

 

 

W ramach Rządowego Programu "Bezpieczna +" w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu powstała sala edukacyjna "Ognik". Wydzielone pomieszczenie w budynku komendy zostało zaadoptowane na potrzeby szkolenia, tak aby  możliwa była realizacja  praktycznych zajęć edukacyjnych. Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej, której celem jest przypominanie o zasadach bezpieczeństwa pożarowego. W sali edukacyjnej OGNIK dzieci będą mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu a także będą mogły sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Dla dzieci przygotowane zostały także zadania, takie jak rozwijanie węża strażackiego czy wejście po strażackiej drabinie. Zajęcia w ognikach są prowadzone przez strażaków instruktorów.

Rolą strażaków będzie wytłumaczenie dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o właściwą wentylację pomieszczeń.

Jesteśmy przekonani, że działania realizowane w ramach projektu przełożą się na zmniejszenie liczby ofiar pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla w naszych domach.

                                                                                                          

Zajęcia w Sali edukacyjnej „Ognik” odbywają się wyłącznie na podstawie harmonogramu zgłoszeń, który prowadzony jest przez Dowódcę JRG Olkusz

Zgłoszenie grupy odbywa się poprzez wypełnienie „Karty Zgłoszenia” (załącznik)

i wysłanie jej e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem na  nr  (32) 754 77 21

 Telefon kontaktowy w sprawie zgłoszeń 606 143 - 213 (st. kpt. Piotr Pandel – Dowódca JRG Olkusz)